Vážení rodiče, přátelé školy,

jako jediná škola v Turnově vyučujeme Hejného matematiku, co vše Vám můžeme nabídnout se dozvíte v menu O škole nebo ve stručnosti ZDE.

Na 2. stupni naší školy proběhla velkolepá oslava svátku svatého Patrika, který je slaven nejenom v Irsku, ale i všude po světě. V hodinách anglického jazyka se žáci netradičními formami seznamovali s historií a legendami Irska. A hlavně – celá škola šla v zeleném! Ten, kdo chtěl, se mohl nechat vyfotit v našem fotokoutku s netradičními rekvizitami…

V neděli 6. března se konal již 92. ročník největšího, nejslavnějšího a nejdelšího dálkového běhu na lyžích.
90 km dlouhou trať mezi švédskými městy Salen a Mora zvládl velmi dobře i učitel naší školy Aleš Drahoňovský.
Závod, který se běží klasickým stylem (nesmí se bruslit), náš tělocvikář  "urazil" za 5 hodin a 51 minut (vítěz 4:08h). Skončil na 2596. místě (z 15 000 startujících) a vybojoval i medaili určenou pouze pro ty, kteří dokončí závod do 1,5 násobku času vítěze. "Byl to pěkný, nejen sportovní, zážitek v nádherné severské přírodě.  Běh na lyžích je krásný zdravý sport, který mohu jen doporučit," řekl Aleš Drahoňovský.

Knižní pozdrav zasílají i čtenáři ze 3. a 4. třídy. V tomto měsíci si všichni přinesli domova svoje rozečtené knížky a četli…ve třídě, na koberci, v křesle. Knížky představili a seznámili s nimi své spolužáky. Březen – měsíc knihy – pokračuje i na prvním stupni naší školy!

 Na naší škole pokračuje měsíc čtení...knížky si nosíme z domova, půjčujeme ve školní knihovně, o kterou roste zájem tak, že ji tento měsíc doplníme dalšími knihami...

Vyjedete rádi na běžky? Jdete si zaběhat? Jedete na kolo a plánujete pěší výlet? Prostřednictvím vašeho pohybu může ZŠ Skálova získat prostředky na plošinu a schodolez pro vozíčkáře.

„Naše škola se aktivně zapojila do projektu Nadace ČEZ Pomáhej pohybem,“ vysvětluje ředitel školy Michal Loukota, „v současně době naši školu navštěvuje těžce postižená žačka pohybující se na vozíčku, do první třídy taktéž nastoupí tělesně postižený žák. Plošina pro vozíčkáře a schodolez pomůže takto postiženým lidem dostat se do všech pater naší školy.“

A jak se můžete zapojit právě vy? Stáhněte si do svého chytrého telefonu aplikaci EEP Pomáhej pohybem od skupiny ČEZ. Při každém vašem sportování získáte body, kterými můžete podpořit vybrané projekty, mezi kterými je i plošina a schodolez.

„Věřím, že se nám podaří potřebné body získat a budeme moc rádi, pokud i vy náš záměr podpoříte,“ dodává ředitel školy.

Více informací naleznete na stránkách www.pomahejpohybem.cz

kola - obrzek -...
kola - obrzek - schodolez kola - obrzek - schodolez

 Naše škola se každoročně zapojuje do soutěže Domestos pro školy, ve které může vyhrát rekonstrukci toalet. I letos jsme se zapojili. Žáci naší školy tvořili a příznivci školy se zase zapojili do hlasování. Naše škola bohužel nevyhrála, ale přesto se radujeme – v rámci soutěže jsme získali prostředky firmy Domestos v hodnotě  bezmála 13 000 Kč.

Díky všem, kteří nás podpořili!

dsc_1840
dsc_1840 dsc_1840
dsc_1842
dsc_1842 dsc_1842

feed-image RSS kanál