AKTUALITY

Zveme na dny otevřených dveří!

Jana Pekařová | 20.11.2016 | Nezařazené

Přiblížil se čas, kdy rodiče budoucích prvňáčků rozmýšlejí, na jaké škole bude jejich dcera či syn trávit svoje léta vzdělávání. Ale také žáci 5. tříd ze škol, na kterých už není 2. stupeň, společně s rodiči řeší, co dál? Naše škola otevírá dveře právě tento týden!

Ve středu 23. listopadu se od 16 hodin uskuteční den otevřených dveří na 1. stupni školy v Alešově ulici v Turnově II. „Chceme dětem nabídnout kvalitní vzdělávání,” sděluje ředitel školy Michal Loukota, „proto již mnoho let vyučujeme žáky matematiku Hejného metodou. Naše škola také může nabídnout klidné prostředí, ve kterém podporujeme spolupráci dětí, jejich kreativitu nejenom ve výuce, ale také prostřednictvím nabídky kroužků, účastí na akcích pro veřejnost a dalších aktivit.”

Vedoucí učitelka 1. stupně Vendula Bičíková dodává: „Na dni otevřených dveří představíme zájemcům učitelky budoucích prvňáčků, ukážeme všem, na čem staví Hejného matematika, a mnoho dalšího.”

Pro starší žáky, žáky 4. a 5. tříd, připravil 2. stupeň na čtvrtek 24. listopadu od 16.00 dobrodružnou hru v budově školy ve Skálově ulici.

„Když žáci s rodiči přijdou, zažijí velké dobrodružství,” láká Michal Loukota, „nejprve rodiče seznámíme s naším 2. stupněm, v 16.15 potom začne hra po škole.”

A o čem hra bude? „Zloděj ukradl poklad školy, který návštěvníci mohou získat zpět. U této hry žáci poznají také tajemství některých předmětů a seznámí se s vyučujícími velmi netradičním způsobem.” Všichni zúčastnění mají potom možnost získat ceny – od knižních poukázek po zlodějské překvapení.

„Náš druhý stupeň navíc nabízí taktéž výuku matematiky Hejného metodou, v letošním roce je jedna 6. třída takto vzdělávána, a všestrannou sportovní přípravu pro žáky, kteří se rádi hýbou, obohacenou o specializace v jednotlivých sportech. Standardem je bohatá nabídka kroužků, nově pak otevřený volnočasový klub nejen pro dojíždějící žáky. Více se zájemci dozvědí u nás ve škole.”

Těšíme se, že si dny otevřených dveří jak v Alešově, tak ve Skálově ulici užijeme s vámi!

dod-2-stupen  odhal-tajemstvi   dod-1-stupen