Školní psycholog

Školní psycholog v rámci projektu „Individuálně, ale společně a jinak“

jana-brandejsova

Vážení rodiče, vážení učitelé, milí žáci,

jmenuji se Jana Brandejsová a od počátku listopadu 2016 působím na této škole jako psycholožka. Mým cílem je, v rámci projektu Vzdělávacího centra v Turnově, pomáhat vytvářet příjemné školní prostředí, kde se děti i učitelé budou cítit dobře a spokojeně a kde se jim bude dařit. Jsem tu k dispozici pro žáky, jejich rodiče/zákonné zástupce a pro učitele.  Jsem profesionál a díky tomu, že nemám učitelské povinnosti, mohu se na situace dívat jinak a přinášet tak nové pohledy, případně řešení. Poskytuji ve vaší škole bezplatně psychologické poradenství v oblasti vzdělávání, výchovy a osobnostního rozvoje. Při vykonávání své profese jsme vázána zákonnými normami a profesním etickým kodexem, mezi které mimo jiné patří zachovávání mlčenlivosti a diskrétnost.

Na konzultace je třeba se objednat přes koordinátorku projektu Mgr. Janu Pekařovou působící na škole jako výchovná poradkyně nebo přímo u mě nejlépe přes e-mail. Moje pracovna se nachází ve druhém patře školy (interaktivní učebna).

Výchovná poradkyně
Mgr. Jana Pekařová
kontakt: jana.pekarova@zsskalova.cz
Školní psycholožka
PhDr. Jana Brandejsová
kontakt: jana.brandejsova@zsskalova.cz
Pondělí, Úterý 7:30 – 14:00 hod.

S čím se můžete na školního psychologa obrátit:

Děti/žáci

• když Vás trápí něco osobního
  • když Vám nejde učení tak, jak byste chtěli
  • když si nevíte rady s domácí přípravou na vyučování a nevíte, jakým způsobem se učit
  • když máte potíže s ostatními a trápí vás vztahy se spolužáky, ostatními dětmi nebo dospělými a nevíte, jak je řešit
  • když se potřebujete dovědět více sami o sobě nebo porozumět některým životním situacím
  • zkrátka když si potřebujete o čemkoli popovídat

Rodiče/zákonní zástupci

• když se u vašeho dítěte náhle změní školní výkon, chování nebo prožívání
  • když má vaše dítě jakékoli psychické problémy a nevíte, co s tím (dítě má strach, stěžuje si na bolest, nevolnost, i když je zdravé, je neobvykle zamlklé a straní se lidí)
  • když potřebujete konzultovat otázky vhodného vedení dítěte – výchovné problémy, způsoby správné přípravy na výuku
  • když se ve vaší rodině dějí velké změny nebo se řeší problémy, které mohou mít dopad na Vaše dítě (rozvod aj.)
  • jakákoli další témata týkající se vašeho dítěte

Pedagogové

• konzultace výchovných a výukových obtíží žáků
  • spolupráce s pedagogy na vytváření pozitivní atmosféry ve třídě