AKTUALITY

K návštěvě holandských žáků z Reeuwijku v Turnově.

Správce webu | 12.11.2013 | Nezařazené

Minulý týden pobývali v Českém ráji žáci a zároveň mladí fotbalisté z partnerského města Reeuwijk. Naše škola ve spolupráci s FK Pěnčín – Turnov byly hostitely této výpravy. Koordinátorem jejich návštěvy byl ředitel školy R. Mareš. Od 26. dubna byla holandská výprava ubytována v campu v Sedmihorkách, s mladými sportovci přijeli i dlouholetí průkopníci česko – holandské spolupráce na úrovni měst, pánové Simon a Franz. Naše škola připravila tyto akce. Hned v pondělí 27. dubna přišli holandští žáci do naší školy. Jejich průvodci po škole a městě se jim stali žáci a žákyně 9. ročníků. Odpoledne paní učitelky Z. Šéfrová a M. Segečová uspořádali pro Holanďany pěší exkurzi do skalního města. Celá středa byla ve znamení exkurze do Prahy, kterou vedla paní učitelka J. Vélová a doprovázeli ji ještě 4 žáci a žákyně z 8. ročníku naší školy. Ve čtvrtek vedl odpolední exkurzi do Drábských světniček a na Mužský ředitel školy R. Mareš. I když byl průkopník přátelství mezi Turnovem a Reeuwijkem pan Simon van der Kooij v Turnově více než 30 x, Drábské světničky navštívil poprvé, což velmi ocenil. Poznal tak i jinou část Českého ráje, ne jenom Hruboskalsko.
Oficiální konec návštěvy se uskutečnil na stadionu FK v Pěnčíně, kde byly sehrány 3 fotbalové minizápasy s mužstvem FK Pěnčín – Turnov, jehož barvy hájí i několik chlapců z naší školy.