Plnohodnotná ZŠ v Turnově II

Díky memorandu mezi Libereckým krajem a městem Turnov by stávající odloučené pracoviště OAHŠ a SOŠ v Alešově ulici mělo být přesunuto do společného objektu ve Zborovské, a to včetně Centra odborného vzdělávání, které v červnu 2024 dosáhne termínu udržitelnosti projektu. Tím by celá škola byla provozována v jednom areálu Zborovská. Do Turnova II by se měla přesunout ZŠ Skálova. Prostory školy ve Skálově ulici budou sloužit další plnohodnotné základní škole, předpokládá se budoucí přesun ZŠ Zborovská.

V uvolněném objektu v ulici Alešova by následně mohla vzniknout nová základní škola, která by byla významným prvkem v rámci rovnoměrné dostupnosti základního vzdělání a s tím související dopravní dostupnosti na území celého města Turnova. Zároveň se v blízkosti nachází sportovní hala, která by mohla být výhledově modernizována včetně možného propojení stávajících neprůjezdných komunikací Alešova a Za Sokolovnou.

Studie plnohodnotné ZŠ na Turnově II