AKTUALITY

První etapa spolupráce s polskými žáky z Jawora je za námi

Správce webu | 12.11.2013 | Nezařazené

V minulém týdnu absolvovalo 35 našich žáků, vybraných ze 7. a 8. ročníků, první 3 denní setkání s polskými žáky. To se uskutečnilo v rámci euroregionálního projektu „Poznejme se navzájem“, za výrazného přispění Města Turnova – Informačního střediska v Turnově pod patronací slečny Mirekové a paní Gruberové. Za pedagogy naší školy projekt vedla paní učitelka Zuzana Šéfrová, za pomoci paní učitelky Marcely Matějcové. 
Třídenní bohatý program začal prvním setkáním našich žáků a „družiny polské“ v naší škole, pokračoval obědem a následoval první společný úkol mezinárodních týmů zaměřený na terénní výzkum a poznání našeho města. Účastníci projektu byli ve městě pěkně vidět a to díky modrým tričkům s českou a polskou vlaječkou, které obdrželi na začátku projektu. V podvečer se přesunuli všichni účastníci projektu na svou základnu do tábora Panta Skala na Malé Skále, kde byli ubytováni a kde s o jejich žaludky staral pan provozní Ressler. Další dny strávili naši i polští žáci na Žluté plovárně na Malé Skále, kde pro ně byly připraveny různé aktivity v lanovém centru. V rámci projektu se uskutečnila i exkurze do Bozkovských dolomitových jeskyň. Na vlastní oči, jak probíhala přátelská setkání a aktivity na Malé Skále, se přijeli podívat i zástupkyně ředitele I. Vávrová a ředitel R. Mareš. 
Bližší informace o projektu se jistě dozvíte i v dalších příspěvcích paní učitelky Z. Šéfrové.