AKTUALITY

SPORTOVNÍ ÚSPĚCHY V MÍČOVÝCH HRÁCH

Správce webu | 2.7.2014 | Nezařazené

I když jsou naše sportovní třídy nejvíce zaměřeny na atletiku, snažíme se uspět i v míčových hrách. Letos se nám docela dařilo, ostatně posuďte sami.

Již v prosinci 2013 se naši florbalisté, mladší žáci, probojovali do okresního finále, kde skončili na 4. místě.

Ještě více se dařilo mladším žákyním, které zvítězily v lednu v okresním florbalovém finále v Turnově a v únoru bojovaly ve Smržovce v krajském finále, kde obsadily 4. místo.

V březnu byl na programu basketbal. V Jilemnici na přeboru okresu jsme měli tři družstva. Mladší žáci byli čtvrtí, starší žákyně druhé. Nejlépe si vedli starší žáci, kteří okresní finále vyhráli a postoupili do krajského finále v Liberci, odkud jsme se vrátili se třetím místem.

Prosadili jsme se také ve fotbale. Již na podzim se rozběhl tříkolový turnaj o pohár starosty města Turnova, který vrcholil na konci března. Družstvo mladších žáků bylo opět čtvrté. Starším žákům se vedlo, celý turnaj vyhráli a přivezli pěkný pohár.

Starší žáci pokračovali ve výborných výkonech i v halové kopané. V Lomnici vyhráli okresní kolo a v dubnu v Turnově vybojovali 2. místo za prvoligovým družstvem Jablonce nad Nisou.

Celoroční snažení dovršili starší žáci ve volejbale, kde v dubnu v turnovské hale zvítězili v okresním finále. Postoupili na krajské kolo, které se však, bohužel, neuskutečnilo.

Podívejte se na několik fotografií úspěšných družstev.

{pgslideshow id=121|width=640|height=480|delay=2000|image=L}

Úspěšní byli i naši atleti, zmiňme první místo mladších žákyň v krajském finále Poháru rozhlasu, nebo první místo 5. A a Ondřeje Medka v krajském finále trojboje všestrannosti. Více pak v samostatném článku.

Milan Matějka, učitel tělesné výchovy