Česko-saské přírodovědecké soustředění

Správce webu | 6.8.2014 | Nezařazené

Čtrnáct německých a šestadvacet českých dětí má za sebou prázdninový kemp, který se uskutečnil v předposledním červencovém týdnu v rekreačním zařízení Palda v Rovensku pod Troskami. „Jednalo se o poslední společnou část projektu s partnerským městem Ottendorf-Okrilla v Sasku. Díky němu má turnovská Žlutá ponorka opravené interiéry i nové vybavení a podobně na tom jsou i v Německu,“ shrnuje vedoucí prázdninového kempu Tomáš Špinka. Podle něho ale minimálně stejně důležité je osobní setkávání dětí z obou stran hranice. Z české strany se do projektu „Společná cesta k přírodním vědám“ zapojili žáci všech tří turnovských základních škol, konkrétně v případě prázdninového kempu to byly děti ze ZŠ ve Skálově ulici. „Po celý týden jsme pro ně měli připraveny různé aktivity včetně návštěvy liberecké iQLandie. Chvíli trvalo, než se německé děti osmělily a zvykly si na jiné prostředí, když jsem ale v závěru viděl, jak si vzájemně vyměňují adresy, určitě tento projekt splnil účel. Škoda, že šlo zatím o poslední aktivitu, budeme muset hledat možnosti, jak podobné setkání uskutečnit i v příštím roce, protože nás děti o to žádaly,“ doplnil Špinka. (Společný snímek účastníků prázdninového kempu byl pořízen na vyhlídce nad rovenskou Paldou.)

článek na TvA

Zdroj: TvA