Pythagoriáda 2015

Správce webu | 30.3.2015 | Nezařazené

Ve čtvrtek proběhla na naší škole oblíbená matematická soutěž Pythagoriáda. Je určena všem žákům 5., 6., 7. a 8. ročníků základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří mají zájem o matematiku. Cílem Pythagoriády je zvýšit zájem o matematiku u co nejširšího počtu žáků. Příklady rozvíjí mj. prostorovou představivost či logické uvažování. Soutěž má dvě kola školní a okresní. Nejlepšími řešiteli školního kola na naší škole byli: 5. roč. M. Stará (5.B)-11 bodů, Andrea Pacíková (5.A)-9 bodů a Tadeáš Mrázik (8.B)-8 bodů. Tito 3 žáci postupují do okresního kola. Z 6. ročníků nejvyššího počtu bodů dosáhli: J. Cirkl, R. Leahy, D. Schmidt a N. Vondráčková. Za 7. ročník: M. Cymbál a T. Zahrádková.