AKTUALITY

Jazykový pobyt v Augsburgu

Správce webu | 22.10.2015 | Nezařazené

Ve dnech 12. – 16. 10. letošního roku se 10 dívek z osmých a devátých ročníků zúčastnilo pětidenního jazykově-vzdělávacího pobytu v Augsburgu, který byl financovaný z prostředků projektu „Výzva 56“.  Čekal je jazykový kurz, na který docházely každý den v dopoledních hodinách do jazykové školy v centru Augsburgu. Na každé odpoledne byly připraveny prohlídky zajímavých míst Bavorska, při kterých naše žákyně doprovázela česká průvodkyně. Společně navštívily historická města Augsburg, Regensburg a Mnichov, seznámily se s historií těchto měst a prohlédly si jejich nejznámější památky. Jedno odpoledne je přivítal zábavní park „Legoland“ se všemi svými atrakcemi. Ubytování a stravování zajistila německá jazyková škola v rodinách. Naše dívky ztratily ostych při používání německého jazyka. Aktivně komunikovaly s hostitelskými rodinami i německými učiteli. Zároveň navázaly nová přátelství s dětmi z dalších škol naší republiky. Všechny účastnice si celý pobyt náležitě užily i přesto, že počasí bylo velmi chladné a procházkám nepřívětivé.

Mgr. Vladimíra Váňová Šídová

{pgslideshow id=210|width=400|height=300|delay=2000|image=L|pgslink=1}