AKTUALITY

Žáci naší školy navštívili zdarma Velkou Británii

Správce webu | 9.11.2015 | Nezařazené

Naše škola připravila vybraným žákům od 1. do 7. listopadu 2015 zájezd do britského Hastingsu.

„Zájezd jsme pro žáky připravili v rámci Výzvy 56, kterou vyhlásilo MŠMT. Všichni žáci byli vybráni na základě jazykových znalostí a měli tento týdenní pobyt zcela zdarma,“ popisuje atraktivní nabídku žákům ředitel školy Michal Loukota.

Žáci bydleli u hostitelských rodin, které jim připravily stravování dle místních zvyků a zároveň se staraly o jejich pohodlí. Program týdenního pobytu v přímořském městečku Hastings se skládal z jazykového kurzu a z návštěvy památek a zajímavých míst.  Žáci během týdne navštívili Leeds Castle, útesy Beachy Head a pašerácké jeskyně. V neposlední řadě strávili účastníci dva dny v Londýně, ve kterém si vyzkoušeli všechny druhy dopravy, přešli několik mostů, seznámili se se všemi významnými památkami.

Barbora Procházková, žákyně 8. třídy, byla možností vyjet zdarma za hranice našeho státu nadšena: „Nejvíc se všeho se mi líbila škola. Učitelé byli super, protože s námi komunikovali a snažili se, aby mluvil úplně každý.“

Žáci si na pobytu ve Velké Británii prohloubili své jazykové kompetence a získali další motivaci k rozšiřování znalostí cizího jazyka. Držme palce, ať se zase někdy do Velké Británie podívají!

{pgslideshow id=215|width=400|height=300|delay=2000|image=L}