AKTUALITY

OSLAVA DNE STROMŮ

Správce webu | 10.11.2015 | Nezařazené

Den stromů je svátek, který se slaví po celém světě od poloviny 19. století. Vznikl v USA, ve státu Nebraska, když osadník a novinář J. Sterling Morton začal v okolí svého domu sázet stromy, protože v širokém okolí žádné nebyly. Jen stromy přece dokáží zastavit větrnou erozi půdy a poskytnou stín před pálícím sluncem.

V České republice připadá Den stromů na 20. října. Nejenže je to doba kdy stromy hrají všemi barvami, podzim je též dobou vhodnou pro sázení stromů.  

V naší škole se tématem stromů zabývali žáci 6. a 7. ročníků. Nejdříve se rozdělili do pracovních skupin a poté se v jednotlivých třídách věnovali různým aktivitám. Např. počítali listovou plochu, měřili obvod kmene, počítali jeho průměr, určovali stromy podle klíče, pozorovali pomocí mikroskopu průduchy v pokožce listu, hádali, jaké plody patří jakému stromu, určovali stáří stromu podle letokruhů, atd. Každá třída měla také své poradce – členy ekotýmu ze 7.B, 8.A a 8.B. A jestli je to bavilo? Podívejte se.

{pgslideshow id=213|width=400|height=300|delay=3000|image=L|pgslink=1}