AKTUALITY

Letecký den na Skálovce

Správce webu | 1.3.2016 | Nezařazené

Občas se stává, že na naše žactvo přijde letecké pnutí. Kdykoli se kantor otočí k tabuli, za zády mu sviští vlaštovky. Nabídla jsem jim tedy, aby rušení výuky povýšili na záměr a mimo vyučování zorganizovali nejen pro své spolužáky letecký den.

Organizace se ujalo osm žáků z 6.A. Vytvořili informační plakátky pro páté a šesté ročníky, vypracovali soutěžní tabulky, zvolili si měřiče doletu, zajistili z vedlejší třídy komentátory a zakusili, že organizovat akci pro 45 přihlášených není legrace.

Aby se nikdo necítil poražen, rozdělili jsme přihlášené do trojic. Tak mohl každý skončit nejhůře třetí. Vítězové se pak ještě poměřili mezi sebou. Nejúspěšnějšími piloty z pátých tříd se stali Honza Steiner a Kačka Stará.  Mezi šesťáky první místo obsadila Martina Lednejová, druhé Dan Bílek a třetí skončil Petr Indrák.

Všem zúčastněným i organizátorům patří velký dík. Po zkušenostech z tohoto dne jsme se shodli na tom, že pro příští letecký den by bylo vhodnější uspořádat třídní předkola a poté si užít klání těch nejlepších. Případně také létání doplnit o výstavku modelů, neb bylo zajímavé, kolik možností vlaštovek a letadélek lze poskládat ze stejného archu papíru.

Lenka Konopková

{pgslideshow id=250|width=400|height=300|delay=2000|image=L|pgslink=1}