AKTUALITY

Jarní návštěva Paříže

Jana Pekařová | 30.3.2016 | Nezařazené

Ve středu 23. března jsme vyjeli z Turnova, do Paříže jsme dorazili okolo šesté hodiny ranní a ihned jsme začali s prohlídkou památek. Zhlédli jsme poměrně velkou část tohoto překrásného města. Na začátku Montmartre se Sacre Couer, pak Champs Elyssées s Vítězným obloukem, příjemné počasí umožnilo krásnou vyhlídku z Eiffelovy věže. Nejprve však bylo nutno vyšlapat 668 schodů. Určitě ve vzpomínkách zůstane Invalidovna (pod pozlacenou kopulí je pohřben Napoleon Bonaparte), Louvre (největší muzeum světa),  Notre Dame de Paris (katedrála dala jméno známému románu Victora Huga).

Památky byly krásné, ale všichni jsme se těšili na druhý den – do Disneylandu. Tolik atrakcí a pohádkových postav jsme ještě neviděli. Létali jsme vesmírnou lodí, stali se Piráty z Karibiku a svištěli hlavou dolů s Indiana Jonesem. Nezapomenutelný byl odpolední průvod masek.

Jarní výlet si žáci naší školy velmi užili!