AKTUALITY

Noc s Andersenem

Kateřina Kerdová | 13.4.2016 | Školní družina

Noc s Andersenem se letos konala 1. dubna 2016. Byl to aprílový den, ale doufali jsme, že si z nás nikdo nedělá legraci a že Noc s Andersenem opravdu bude. Připravili jsme si místa na spaní, oblékli si masky a vydali jsme se ke knihovně. Tam jsme se přidali k pohádkovému průvodu, který mířil do parku zasadit strom Pohádkovník. Zde jsme mohli přiložit ruku k dílu a zaházet ho hlínou. Potom se pohádkový průvod přesunul na náměstí, kde jsme si užili překrásné vystoupení mažoretek Perliček a Rytířů Turnovského meče. Nejvíce jsme se těšili na mažoretky, protože zde vystupovaly i dvě žákyně naší školy – Michaela Lohniská a Lenka Vyhlasová. Také jsme se nemohli dočkat ohňové show. Po jejím skončení jsme se přesunuli do městského divadla, kde pro nás byl připravený krásný program s herečkou Zdeňkou Žádníkovu Volencovou a její knihou „Ve znamení Motýla“. Autorské čtení se nám velice líbilo a po něm jsme odešli zpět do naší školy v Alešově ulici. Protože už bylo dost hodin, navečeřeli jsme se, zalehli jsme do postýlek, přečetli jsme si pohádku a spokojeně jsme usnuli. Těšili jsme se, až si nás ráno vyzvednou rodiče a povíme jim, co vše jsme na Noci s Andersenem zažili a viděli.  Za odměnu děti obdržely Pamětní glejt a pohlednici z Noci s Andersenem.
Letošní Noc s Andersenem se nám moc líbila a už se těšíme na další rok. Děkujeme Městské knihovně Antonína Marka v Turnově a paní Evě Kordové za možnost zúčastnit se této krásné akce a firmě Pekárna Mikula za výborné obložené bagety.

Všechny fotografií z celé akce najdete na: http://sdskalova.rajce.idnes.cz/Noc_s_Andersenem_2016/