AKTUALITY

Vlastík v Tatobitech

Radka Žáčková | 9.5.2016 | 1. stupeň, Výchova k občanství

Vynikající týmovou soutěžní atmosféru jsme zažili, tak jako každoročně, v Masarykově ZŠ v Tatobitech. Náš „poloprofesionální“ tým si vyzkoušel, jak obstojí v mnoha různorodých vlastivědných kláních mezi dalšími jedenácti týmy z jiných škol našeho regionu. Po dva dny jsme přemýšleli, běhali, pamatovali si a kombinovali zeměpisné a historické údaje. Navštívili jsme druhý nejkrásnější evropský strom, tatobitskou lípu. Nakonec jsme si navzájem zahráli krátká divadelní představení, věnovaná dvanácti osobnostem blízkých Karlu IV. Máme velikou radost z pěkného umístění, vybojovali jsme páté místo. Už se těšíme na příští rok, určitě zase na dalšího Vlastíka pojedeme.

Matyáš a Vojtěch Bičíkovi, Lucie Cidlinská, Barbora Nosková a paní učitelka Žáčková – Vlastíci