AKTUALITY

Škola hrou se opravdu povedla!

Jana Pekařová | 23.5.2016 | Nezařazené

V sobotu 21. května praskala naše škola ve švech. Konal se zde totiž první ročník Školy hrou. Příchozí – a že jich bylo na 500 – si vyzkoušeli řadu disciplín, od pohybových (běh na lyžích, hod na cíl, kroket…), dovednostních (ozdob si svůj chlebíček, práce s nářadím ze školní dílny…), po znalostní (německé domino, odkud jsou dané plodiny…). Každý měl možnost zažít na vlastní kůži Hejného matematiku, ale také fyzikální pokusy. Každý, kdo splnil alespoň 3 disciplíny, mohl udělit bod vybrané třídě. A která z nich vyhrála dopoledne na koupališti v Maškově zahradě? Z 1. stupně je vítězem  5. A a z 2. stupně 9. A. Gratulujeme!

Většina příchozích se v 10 hodin shromáždila na školní zahradě, kde proběhlo kulturní vystoupení našich žáků, u kterého návštěvníci zakousli něco dobrého.Veliký zájem byl také o výhled z věže školy, kde v některých okamžicích stála dlouhá fronta. Slunečné počasí přálo krásným výhledům na naše město.

Celé dopoledne si všichni užili, těšíme se zase za rok!