6.A o lese v lese…

Petra Jágrová | 4.10.2016 | 6. A, Přírodopis, Výchova k občanství

6.A  opustila na chvíli školní lavice a vydala se do CHKO Jizerské hory učit o lese přímo v lese. Lektor ze Společnosti přátel přírody nás prostřednictvím aktivit a her provedl lesním ekosystémem a v lesní školce ukázal dřeviny, které se do lesa vysazují.

A co na to samotní účastníci?

„Šli jsme do lesa a tam nám pan průvodce vyprávěl zajímavý příběh o klukovi a jeho dědečkovi. Měli jsme uhodnout, které zvíře z příběhu v lese kdysi žilo.“

„Zjistili jsme, že v Jizerských horách žijí rysi a mufloni. Doufala jsem, že muflona uvidím, ale nepovedlo se to.“

„O srnkách jsem třeba vůbec nevěděl, že jí buky jen v zimě.“

„Chytili jsme larvu, mnohonožku, slimáka a žábu! Dávali jsme ty živočichy do kelímku s lupou, pozorovali je a povídali si o nich. Potom jsme je vypustili zpátky do přírody.“

„Dokonce jsme viděli i jedovatého mloka! Zaujal nás svými barvami.“

„Pán nás provázel lesem a poučoval nás o stromech a živočiších. Pak nás zavedl do nějakého místa, kde pěstovali stromy. Ukázal nám jilm. Ten jsem neznal. Prý už nikde moc neroste.“

„Líbilo se mi, že jsme hráli různý hry. Hlavně na srnku a na buky, ale taky na lýkožrouty.“