AKTUALITY

Exkurze 8.A za 1. místo ve výtvarné soutěži Ukliďme svět, ukliďme Česko

Soňa Primásková | 5.10.2016 | 8. A, Přírodopis

V minulém školním roce jsme se zúčastnili celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Jednou ze součástí “doprovodného programu” byla výtvarná soutěž pro školy, jejímž cílem bylo přivést žáky k tomu, aby si po samotném úklidu hravou formou upevnili zážitky a ponaučení, které nasbírali při úklidu. Za naši vzpomínkovou koláž na úklidovou akci jsme získali 1. místo v Libereckém kraji a jako odměnu jsme si vybrali návštěvu záchranné stanice Archa v Liberci. Exkurzi jsme uskutečnili v pondělí 26.9.2016. Během prohlídky areálu záchranné stanice měly děti možnost vidět spoustu nemocných nebo přímo hendikepovaných živočichů z volné přírody, kteří se v  záchranné stanici buď léčí, nebo zde musí přes pokročilá zranění dožívat. Dozvěděli jsme se, jak ke svým zraněním přišli, čím je třeba je krmit, jak probíhá návrat do volné přírody a proč zde někteří musí zůstat. Nakonec jsme nahlédli i do útulku psů a koček, který je součástí celého areálu Archy.  Určitě na nás zanechalo velký dojem, především to, s jakou péčí, láskou a nasazením se starají zaměstnanci nebo dobrovolníci o své svěřence. Strávili jsme zde velmi příjemné dopoledne.