AKTUALITY

Sprechtíme!

Vladimíra Váňová Šídová | 19.10.2016 | 7. A, 8. B, 9. A, Německý jazyk

Ve dnech 18. – 20. října letošního roku probíhá v Libereckém kraji kampaň „Sprechtíme“, která je doprovázena řadou akcí. V rámci této kampaně probíhají také „Dny s němčinou“, které si kladou za cíl propagovat více výuku německého jazyka na základních školách. Díky této aktivitě Libereckého kraje proběhla na naší škole jazyková animace pro tři skupiny ze tříd 7A, 8B a 9A. Animaci připravilo Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem. Jazyková animace je hravá jazyková metoda, která se zábavným způsobem snaží přiblížit základy cizího jazyka a prohloubit již získané jazykové znalosti. Naši žáci se „na vlastní kůži“ přesvědčili, že nemusí mít obavy z němčiny, protože již mnoho německých slovíček znají a nevědomky používají. Všichni jsme si hravou výuku němčiny užili a některé hry budeme aktivně používat i v hodinách.