AKTUALITY

Krásná umístění našich žáků na Poetice

Edita Brožková | 15.11.2016 | Český jazyk, Soutěže

8. a 9. 11. proběhl v městském divadle 18. ročník recitační přehlídky Poetika 2016. V kategorii A (6-8let) soutěžilo 37 malých recitátorů a v kategorii B (9-11let) přes padesát školáků. Z 1. stupně se do finále v kategorii A probojovalo šest dětí. Linda Rytířová (2.A) získala krásné 2. místo. Michaela Cidlinská (2.A) a Jan Mikolášek (2.A)  obdrželi čestná uznání. David Havlišta (2.A) dostal cenu poroty a Tomáš Černý (2.A) a Aneta Loudová (2.B) také přednášeli v desítce nejlepších. V kategorii B porota ocenila Kláru Jandovou (5.A) 3. místem, Lucii Cidlinskou (4.A) cenou pořadatele a Adrianu Šulcovou (4.A) cenou poroty. Do finále porota vybrala i Jakuba Mikoláška (4.A) a Alenu Vrbatovou (5.B). Dále se v kategorii B (od 9 do 11 let) na velmi hezkém 2. místě umístil Petr Koudela ze 6.B , Barbora Rákosová ze 6.A získala cenu poroty (ve stejné kategorii).

Všem recitujícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy.