Žáci 8. A v Senátu a Poslanecké sněmovně

Soňa Primásková | 22.11.2016 | 8. A, Výchova k občanství

16.11. jsme podnikli exkurzi do Prahy, kde jsme spolu se studenty ISŠ navštívili prostory Senátu a následně i Poslanecké sněmovny. Naši žáci viděli nádherné sály Valdštejnského paláce, ale i ustanovující schůzi Senátu, kdy nováčci mezi senátory skládali slib a byli uvedeni do svého úřadu. Následně se nám věnoval pan senátor Jaroslav Zeman za senátní obvod Jablonec nad Nisou – Semily, který velmi ochotně odpovídal na dotazy našich žáků a zajistil pro nás i malé občerstvení v salonku. Následovala neformální diskuze i několik fotek s panem senátorem, jehož milý a vstřícný přístup nesmírně oceňujeme. Po rozloučení jsme si prohlédli prostory Poslanecké sněmovny ČR včetně zhlédnutí krátkého filmu o zákonodárné moci. Po krátkém obědě na Malostranském náměstí nás čekala už jen cesta k domovu.

Za bezchybnou organizaci celé akce patří velké poděkování panu Mgr. Petru Jarošíkovi z ISŠ Semily, který díky osobnímu přátelství s panem senátorem zajistil nadstandartní formu návštěvy Senátu ČR. Těšíme se na další společné akce.