AKTUALITY

Jak bylo v lednu ve 2. B

Šárka Rakoušová | 7.2.2017 | 2. B

Se začátkem ledna začala druháčkům výuka bruslení pod vedením p. Hlubučka, kterou si moc užili. Zdokonalovali se v technice, plnili spoustu zábavných činností, a dokonce si vyzkoušeli všichni zahrát i hokej.

Druhá významná akce se konala 18. ledna, kdy do naší třídy zavítali odpoledne rodiče, prarodiče a někteří sourozenci druháčků, aby alespoň z části nahlédli pod pokličku naší matematiky.

Zpěvem Grónské písničky jsme se přemístili do světa eskymáků a eskymaček, které jsme nepřepravovali naším tradičním autobusem, ale lodí. Po úspěšném nalodění a vylodění všech cestujících jsme zavítali ke zvířátkům dědy Mrazoně a pomohli tak polární lišce, tučňákovi a mrožovi, aby vyrovnali své síly v souboji s ledním medvědem. Nakonec se děti rozdělily v roli zvířátek do dvou skupin a zjišťovaly, která z nich je silnější a proč.

I když řešení všech úloh bylo někdy velmi zapeklité, vše se nakonec podařilo a my jsme se pohybovali v Grónsku ještě i v další hodině matematiky následující den při vyučování.