AKTUALITY

Viděli jste svůj vlas zvětšený 1000x?

Marta Doubravová | 18.4.2017 | 3. A, 3. B

My – třeťáci – ano, a to při exkurzi  na Technické univerzitě v Liberci, ve středu 12. dubna. Kromě vlasů jsme si prohlédli zvětšená pylová zrna, žraločí kůži, kopřivu, sůl,… vše pomocí elektronového mikroskopu. Další úžasné zážitky jsme získali při ruční výrobě blesků (elektrostatické zvlákňování), výrobě nanovláken, ukázce barvení a vzorování textilií. Vzorování laserem nás zcela nadchlo. Výroba vláken pomocí odstředivého zvlákňování se nám také velmi zamlouvala – ukázka probíhala pomocí cukru a cukrová vata chutnala opravdu všem.

Velmi zajímavé a poutavé dopoledne jsme prožili v laboratořích a dílnách Textilní fakulty TU v Liberci díky vstřícnosti a ochotě kolektivu katedry materiálového inženýrství a katedry netkaných textilií a nanovlákenných materiálů v čele s paní docentkou Evou Kuželovou Košťákovou.

Děkujeme za báječný zážitek a milé dárky pro všech 49 dětí třetích tříd.