AKTUALITY

Čtvrťáci a páťáci v sídle králů a prezidentů…. aneb vlastivěda mimo školu

Jaroslava Holasová | 28.4.2017 | 4. B, 5. A, 5. B

Návštěva Pražského hradu začala dobrodružně, protože jsme nejprve museli projít bezpečnostní kontrolou jako na letišti. Pak se nás již ujala paní průvodkyně, která nás postupně provedla katedrálou sv. Víta, kde jsou uloženy i vzácné korunovační klenoty. Dále jsme navštívili krásnou baziliku sv. Jiří a Starý královský palác s rozlehlým Vladislavským sálem, kde se dříve konaly rytířské souboje a v současnosti zde probíhají důležité státní akce –
například i volby prezidenta. Naše procházka končila ve Zlaté uličce plné roztomilých malých domků ,na jejímž konci je věž Daliborka. S Prahou jsme se rozloučili společnou fotografií. Určitě se sem někdy znova podíváme.