Velký úspěch vypravěčů v Semilech

Edita Brožková | 18.5.2017 | Český jazyk, Soutěže

V úterý 16. května proběhlo v Semilech regionální kolo přehlídky vypravěčů „Čteme všichni, vypráví jen někdo“. Naši žáci dosáhli výborných výsledků.

Kategorie A (6-8 let):

Linda Rytířová (2.A) – 1. místo

Jan Mikolášek (2.A) – 2. místo

Tomáš Černý (2.A) – čestné uznání

Kategorie B1 (9-10 let):

Alena Vrbatová (5.B) – 2. místo

Tereza Pažoutová (3.A) – 2. místo

Jakub Mikolášek (4.A) – čestné uznání

Kategorie B1 (11-12 let):

Barbora Rákosová (6.A) – 1. místo

Klára Jandová (5.A) – 2.místo

Petr Koudela (6.A) – 3. místo

A jak úspěch vidí vyučující českého jazyka Ivana Procházková, která žáky 2. stupně na recitaci připravovala?

V dubnu na 14. ročníku soutěže Čteme všichni, vypráví jen někdo reprezentovali 2. stupeň naší školy v turnovské knihovně čtyři šesťáci. Bára Rákosová (6.A) a Petr Koudela (6.B) pak postoupili do regionálního kola. To se uskutečnilo v úterý 16.5. v Semilech. Bára si ve svém vystoupení posteskla nad tím, jak rodiče nechápou pocity a přání dvanáctileté dívky. Porota jí udělila první místo. Petr s úryvkem z knihy Bylo nás pět obsadil třetí místo. Oběma gratulujeme.

Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.