AKTUALITY

Vzděláváme se i o prázdninách

Jana Pekařová | 1.9.2017 | Nezařazené

O letních prázdninách, v čase nabírání nových sil nejenom žáků, ale i učitelů, se naši pedagogové vzdělávají…v letošním létě se 4 z nich vypravili na oblíbené letní školy.

Petra Jágrová se zúčastnila letní školy Hejného matematiky. Na vlastní kůži si zažila principy, na kterých Hejného metoda stojí, a radost z poznávání, a už se těší, až všechny získané informace předá svým žákům na 2. stupni.

Marcela Matějcová se vypravila na letní školu etické výchovy. Celý týden měla vyplněný aktivitami, ale i teorií, takže si vše zopakovala a načerpala nové náměty na práci v hodinách etické výchovy, které nově od 6. třídy zavádíme. Skvělým výletem byla i návštěva skanzenu Veselý Kopec.

Vendula Bičíková a Jana Pekařová vyjely hledat inovativní prvky do výuky na letní školu Začít spolu. Týden plný nových přístupů k výuce, inspirace a námětů, které lze zavést i v naší škole, byl obohacen večerními programy, např. prohlídkou Pražského hradu.