AKTUALITY

…a Martin přijel…

Jana Pekařová | 12.11.2017 | 1. stupeň

V sobotu 11. listopadu Turnov II ožil – na 500 účastníků přišlo přivítat svatého Martina na akci, kterou tradičně pořádá naše škola v Alešově ulici.

Akce začala průvodem, kdy uličky města osvětlovalo mnoho lampiónů a zářících dětských očí. Pak už všichni netrpělivě očekávali, zda Martin přijede. Když se rozezpíval dětský sbor pod taktovkou paní učitelky Venduly Bičíkové, bylo přání všech splněno – postava Martina v červeném plášti a na bílém koni přijela i s poletujícími vločkami sněhu. Společně s ním nastoupily i postavy provázející čas od svátku svatého Martina až do Vánoc.

“Děkujeme všem, kteří přišli podpořit společný zážitek,” dodává ředitel školy Michal Loukota, “a také všem, kteří nám pomohli akci uskutečnit – Městu Turnov, Kulturnímu centru Turnov a Pekárně a cukrárně Mikula a kuchařskému týmu naší školy. Mé velké osobní poděkování patří pedagogickému sboru 1. stupně pod vedením Venduly Bičíkové.”