AKTUALITY

Bobřík informatiky

Regina Suchardová | 17.11.2017 | Soutěže, Výpočetní technika

Cílem této soutěže je podpořit zájem žáků o svět technologií. Pochopit, že informatika není totéž co ovládání počítače. Žáci odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.
A jak naše škola dopadla? V kategorii MINI (žáci 5. ročníků) jsme měli 4 úspěšné řešitele. Vítězem se stal Jakub Mikolášek z 5. A se 148 body. V kategorii BENJAMIN (6. a 7. ročníky) bylo 35 úspěšných řešitelů. Na 1. místě byli Pavel Mizera z 6. B a Petr Kunst ze 7. B, oba se shodným počtem bodů 208. Kategorie KADET (8. a 9. ročníky) ulovila 9 Bobříků informatiky. Vítězem této kategorie byla Tereza Galliková z 9. A s 224 body. Všem úspěšným řešitelům gratulujeme.