AKTUALITY

Pes v oborových dnech

Ivana Procházková | 13.2.2018 | Oborové dny

Po podzimní exkurzi do liberecké Archy, kde jsme měli zajímavý program a kde jsme si užili i venčení psů, následovaly dva zimní oborové dny.
První den začal hezkou prezentací, která nám přiblížila dogu a to, jaké radosti i jaké starosti s ní jejího páníčka čekají, co musí uvážit, s čím počítat. Pak si skupinky vylosovaly určitá plemena a vyhledávaly o nich informace v knížkách, časopisech i na internetu. Druhý den jsme strávili opět v terénu. Navštívili jsme cvičák. Slyšeli jsme, jak je potřeba psa vychovávat, co ho naučit a jakým způsobem. Čtyři psi, jejich majitelé a pan Duda nám vše předvedli názorně v praxi.
Z reakcí členů týmu:
„Je zajímavé, jak lze psa vycvičit k tomu, aby vyhledával drogy nebo zbraně.“ (Pavlína, Markéta 7.B)
„Naučili jsme se, že když cvičíme psa, musíme mít u sebe pamlsky, aby věděl, že udělal něco správně, a aby si to zapamatoval.“ (kluci ze 7.A)
„Bylo to super, zábavné i naučné.“ (Naty, Kačka 6.A)