AKTUALITY

Valentýn v družině

Mirka Cirklová | 17.2.2018 | 2. B, Školní družina

Nejdříve jsme si nasázeli s předstihem bylinky do květináčků. Zaléváme je a sledujeme, jak se jim krásně daří a vydatně rostou. Pro rodiče jsme vyrobili plstěná srdíčka z vlny. Vyluštili jsme si kvíz o svatém Valentýnovi a soutěž vyhráli nečekaně chlapci.:-) Vytvořili jsme nezbytnou dekoraci a dali se do návrhů čepic pro zamilované. Pak jsme se pustili do vykrajování a zdobení toustových srdíček. Protože letos vychází 14. 2. také na Popeleční středu, zamýšleli jsme nad tím, zdali se chováme hezky k lidem, zvířatům a rostlinám kolem nás. Zda doma pomáháme a uklízíme? V čem se můžeme polepšit? Můžeme rodičům ještě něčím udělat radost? Čím přispíváme ke zdravému životu na naší planetě? Chytili jsem se za ruce kolem našeho vytvořeného stolu a připomněli jsme si heslo: Jsme kamarádi a máme se rádi. Na úplný konec jsme se pustili do na našich chlebových srdíček a těšíme se, že si je zase někdy uděláme.