AKTUALITY

Noc s Andersenem 2018

Mirka Cirklová | 28.3.2018 | 1. stupeň, 2. stupeň

Zažili jsme nezapomenutelnou Noc s Andersenem – a to jak na 1., tak na 2. stupni…přečtěte si…
Také na Alešovce se i letos uskutečnila už po osmnácté tradiční Noc s Andersenem. Tentokrát se téma čtení neslo v duchu Povídání o pejskovi a kočičce. Proto jsme si v družinách také připravovali masky pejsků a kočiček. Zkusili jsme si vyrobit z papíru známé postavičky oblíbeného dětského spisovatele, někdo si přinesl knížku Josefa Čapka a také plyšáčka pejska nebo kočičku. Pak jsme vyrazili ke knihovně, zasadili strom Pohádkovník a měli jsme radost, když jsme poznali známou osobnost, milovníka stromů a přírody pana Vladimíra Kořena z ankety Strom roku a zároveň jednoho z moderátorů Zázraků přírody v televizi. Na náměstí pokračoval bohatý program, nás ohromila ohňová show, takže jsme si o ní povídali skoro až do rána. Po pohádce O pejskovi a kočičce jsme se v divadle nabaštili a odebrali se ke škole. V horních družinách se pomalu začalo usínat, paní vychovatelky četly, děti však slyšely podivné povyky od schodů. Tam totiž po krátké disco show připravily tajně paní vychovatelky na schodech stezku odvahy. Paní vychovatelka z horní družiny šla s několika dětmi na kontrolu toho, co se tam děje, a o tom, že to bylo poctivě propracované, se osobně přesvědčila velmi rychle. Protože některé děti nemohly dlouho mimo svou postýlku usnout, rozhodly se nenápadně opustit spací pytle a nakreslily hezké obrázky pro paní vychovatelku. Takže děkujeme turnovské knihovně za bohatý program a zážitky a těšíme se zase na příští rok.

A druhý stupeň? Účastnil se průvodu, ale po skončení programu na náměstí zamířil do ZŠ Žižkova na parádní stezku odvahy! A pak se hrály deskové hry a povídalo až dlouho do noci…