AKTUALITY

Šachové úspěchy našich žáků

Jana Pekařová | 9.5.2018 | Soutěže

Turnaje MČR do 8 let, které se konalo od 27. 4. do 29. 4. 2018 ve Vyškově, se zúčastnili 4 žáci ZŠ Skálova.V kategorii chlapců do 8 let se nejvíce dařilo Romanu Grešlovi, který obsadil v letos velice těžké konkurenci 35. místo se ziskem 5 bodů z devíti partií. Turnaj se solidním výsledkem odehráli i Petr Rosenbaum a Karel Skalský. V kategorii dívek dosáhla skvělého výsledku sedmiletá Lucie Horodyská. Vybojovala 26. příčku !
V sobotu 5. 5. se KP  mládeže v České Lípě zúčastnilo 10 žáků ZŠ Skálova. V chlapecké kategorii do 10 let nejlepšího umístění docílil sedmiletý Roman Grešl, skončil 14. V první polovině tabulky skončil také Jiří Matoušek. Pochvalu ale za velkou snahu v přípravě i na samotném turnaji zaslouží i Václav Šubrt. V kategorii do 12 let hráli solidně Tomáš Zítka i Štěpán Koreň. V kategorii do 14 let měl velkou smůlu Daniel Jodas, přesto skončil 13., v kategorii do 16 let Miroslav Rympler osmý. Kategorii dívek do 16 let ovládla Aneta Táborská a stala se krajskou přebornicí s přímým postupem na říjnové MČR.

V pondělí 7. 5. si většina účastníků KP zahrála i na velice silně obsazeném turnaji v Turnově (za účasti mj. i vítěze MČR do 10 let atd.) V kategorii mladších žáků obsadil Roman Grešl 6. místo. Dobře hráli i Petr Rosenbaum a Václav Šubrt. V dívčí kat. vybojovala 5. příčku Linda Rytířová. V kategorii starších byl ze Skálovky nejúspěšnější Miroslav Rympler, 5. místo, Dan Jodas 7. Aneta Táborská opět na medailové pozici, tentokrát 3. místo.

 Tito všichni si zaslouží pochvalu za přípravu a reprezentaci školy i Turnova.
ŠK ZIKUDA Turnov