AKTUALITY

„Kačeři“ ve škole

Jana Pekařová | 17.5.2018 | Nezařazené

V pátek odpoledne po 16. hodině proudily do ZŠ Skálova nesourodé skupinky lidí. Muži, ženy děti.

Kdo a proč? Hráči geocachingu „kačeři“ šli na setkání do věže, uskutečněné ke 110. výročí chlapecké školy. Přišli nejen Turnováci, ale i „kačeři“ z okolí, Liberce, Mladé Boleslavi. Celkem asi stovka hostů. Z krásné vyhlídky se dívali na Turnov a okolí. Organizátoři doplnili znalosti Turnova a okolí, ukázali významné stavby, památky a zajímavosti. Celou dobu cvakaly fotoaparáty a mobily. Snímků vzniklo velké množství. Po prohlídce si v jedné třídě mohli dát kávu a něco sladkého, přečíst si o historii školy, sdělovat si dojmy a prohlídnout v mapě Turnova, co viděli z věže. Akce se velmi líbila. Všichni odcházeli spokojení a  plni dojmů.

Děkuji řediteli školy Mgr. Michalu Loukotovi, že nám umožnil krásné setkání a dalším zaměstnancům školy za pomoc.

Za všechny organizátory J. Dvořáková – japat.