AKTUALITY

Život v Tibetu

Ivana Procházková | 13.6.2018 | 7. A, 7. B

Skoro jako na návštěvě v Tibetu se cítili žáci 7.A a 7.B při programu v turnovském muzeu. V úvodu vystoupali na náhorní plošinu, dozvěděli se zeměpisné údaje a hlavně spoustu zajímavostí o tamním způsobu života. Pak ochutnali čaj a kuličky podle tradiční tibetské receptury. Zážitkový program jim dále umožnil seznámit se s kulturou, náboženstvím i politickou situací v zemi. V Kamenářském domě pak zjistili, proč a jak mniši zhotovují mandaly. Na památku si domů vyrobili mandalu vysypávanou obarveným pískem. A jak žáci program hodnotili?

„Překvapilo mě, že se v Tibetu pije slaný čaj. … Také je zvláštní jejich vzdušný pohřeb…“ B.R.

„Nejvíce mě zaujalo jejich chápání smrti.“ K.V.

„Dost mě překvapilo, že před malým Dalajlámou se musí sklánět i jeho rodiče…“ F.V.

„Mně se líbil jak. Je to zvíře, z kterého Tibeťané získávají maso, mléko, kůži atd.“ V.Š.

„Nebyla to normální prohlídka, byla vylepšená a všechny nás pobavila.“ I.P.

„Převlékli nás za mnichy…Byl to super poučný zážitek.“ K.B.