Aktuality

3. A na Festivalu čtenářství

14. června 2018 | Radka Žáčková |

Ve čtvrtek 7. 6. se třeťáčci přemístili nejprve vlakem a  potom tramvají do libereckých Lidových sadů. Tam prožili velmi příjemné setkání s ilustrátorkou a režisérkou Galinou Miklínovou. Zavzpomínali  s ní na Pavla Šruta, povídali si o knížkách, ilustracích i o obyčejném životě. Ona jim trpělivě a ochotně všechny jejich všetečné dotazy zodpověděla. Protože navštívili Čítárnu, hlavním programem bylo čtení. Nejprve Lichožroutů, potom paní Miklínová provedla děti knížkou Petra Stančíka H2O a tajná vodní mise, kterou doprovodila svými krásnými ilustracemi.
Za zvýhodněné vstupné mohli malí čtenáři navštívit cizokrajná zvířátka ve vedlejší ZOO.
Děti se již těší na další návštěvu Festivalu čtenářství v příštím roce, možná si tam i vyrobí svoji vlastní knížku.