Aktuality

Čtvrťáci putovali po památkách

23. září 2018 | Anna Cimbálová |

Víte, co je to loučník a k čemu se v synagoze využívá jadit? Dokázali byste najít zajímavý gotický prvek při pohledu na věž kostela sv. Mikuláše v Turnově? A co nejrychlejší dravec – tušíte? Zeptejte se našich čtvrťáků, jistě vám poradí! Ve čtvrtek 20. září totiž putovali po turnovských památkách a od milých průvodců se dozvěděli spoustu zajímavostí. Navštívili synagogu, kostel sv. Mikuláše, v Rývových sadech je čekal pan sokolník, poštolka, výr velký, orel skalní, raroch i káňata! Dlaskův statek zase poodhalil způsob života v dobách minulých… Žáci mezi sebou soutěžili v kvízech a odměnou za veliké úsilí jim byl buřtík a další dobroty na statku. Třešničkou na dortu bylo krásné slunečné počasí a příjemná procházka!

Anna Cimbálová a Radka Žáčková