AKTUALITY

Družina v Kamenářském domě v Turnově

Mirka Cirklová | 10.3.2019 | Školní družina

Družina vyrazila o prázdninách na výlet také do Kamenářského domu, kde byla pro nás připravena Dílnička na téma Modrotiskový ptáček. Dozvěděli jsme se něco o modrotisku, vyrobili jsme si  zápich ptáčka Modráčka. Učili jsme se rozeznávat podle zpěvu  a obrázků různé ptáky, kteří u nás žijí. Zašli jsme se podívat na výstavu: Mezinárodní výtvarný salon dětí a mládeže Jawor – Turnov 2019. Nakonec jsme si sami mohli vyrazit repliku pravého pražského groše ze 14. století, podle pokladu, který nedávno do Muzea  Českého ráje přinesl poctivý nálezce z oblasti Vysokého nad Jizerou.

Návštěva se nám moc líbila a tak chceme ještě jednou touto cestou poděkovat pracovníkům Muzea Českého ráje za pečlivě připravený program.