AKTUALITY

Výlet do Jičína

Kateřina Kerdová | 15.3.2019 | Školní družina

Prázdninové výlety máme moc rádi, protože se můžeme podívat někam, kam to při klasickém provozu nestihneme. A tak jsme se vydali vlakem do Regionálního muzea a galerie v Jičíně. O tom, že je Jičín městem pohádky, jsme se přesvědčili už po příchodu do centra, kde na nás číhal hrozitánský drak. Celá prohlídka muzea byla jedna veliká hra. Děti si nejdříve vyrobily Valdštejnovu hůlku, pomocí které pak objevovaly taje muzea. Do připraveného pracovního listu obkreslovaly mince, zkusily si namlít mouku, tkát, hrály si na archeology, vyzkoušely svoje smysly. Protože děti byly velice zvídavé a šikovné, hravě splnily všechny úkoly a nakonec našly i Tajnou komnatu. Vzhledem k tomu, že nám výborně vyšel čas, tak jsme po příjezdu do Turnova mohli navštívit i pobočku městské knihovny. Celý den jsme si moc užili a rádi se do Jičína zase někdy podíváme.