Aktuality

Den Země na 2. stupni

29. dubna 2019 | Regina Suchardová |

Den Země je mezinárodní svátek, který se slaví 22. dubna. Na naší škole proběhl 17. dubna. Sedmáci se vydali uklidit kus Turnova od autobusového nádraží do Dolánek a kolem náhonu. Šesté a osmé ročníky zůstaly ve škole a zaměřily se na druhy odpadu a jejich recyklaci. V každé třídě pak proběhla na závěr malá konference věnovaná výsledkům projektu.
Ptali jsme se některých žáků, jak se jim takto strávený den líbil. Dostali jsme odpověď, že to bylo zajímavé a naučné. Nejvíce je asi zaujala pitva nápojového kartonu. A někteří by příště dali přednost nějaké praktické pomoci naší Zemi.

Mája Mojslová, 8. A

A CO ZAŽILA 7. B? Na Den Země se třída 7. B vydala směr Dolánky uklidit cyklostezku. Uspořádání úklidu je jednou z nejméně náročných prospěšných aktivit. Na přiložených fotografiích je vidět, co vše jsme v přírodě našli. Poté jsme ještě navštívili Dům přírody Českého ráje v Dolánkách.