AKTUALITY

Housenky v družině

Kateřina Kerdová | 5.6.2019 | Školní družina

Víte, kde se berou motýli? Můžete se to dozvědět pomocí našeho družinového Motýlího projektu.

Nejdříve musíte objednat Motýlí sadu, kde mimo jiné obdržíte certifikát na housenky. Ty se objednávají zvlášť, když je příznivé počasí.
Celkem 33 housenek mělo dorazit 16. 5. službou In time kurýr. Byli jsme nervózní, protože bylo celkem chladno a s touto službou jsme neměli zkušenost. Housenky ale dorazily v pořádku ve slibovaném termínu. Překvapením bylo, jak byla zásilka malá a že se všechny housenky vešly do jednoho kelímku. Nejdříve jsme museli rozdělit kelímky a do každého dát lžičku speciálního krmení. Dále jsme na víčka museli nalepit suchý zip, za který se později zakuklená housenka zavěsí na síťku. A pak přišla největší zábava, natáčení housenek na štěteček a přendávání do kelímků. Housenky byly čiperné, ale zvládli jsme všechny pochytat. Nakonec máme 37 housenek, které jsou rozděleny do všech oddělení ŠD a ŠK. Každou housenku jsme museli pojmenovat a teď už pozorujeme, co se s nimi bude dít. Nečekali jsme, že housenky porostou tak rychle. Vzhledem k tomu, že už je v družině teplo,  housenky se začínají zakuklovat. Brzy je můžeme přendat do motýlí síťky a pozorovat ten zázrak, kdy z nich budou motýlci, které pak společně vypustíme do přírody.