AKTUALITY

Výlety 9. A

Jana Knížová | 24.6.2019 | 9. A

Výlet do Liberce jsme rozdělili na dvě části. Původně plánovanou návštěvu gymnastické haly jsme přenechali mladším žákům, protože hlavní „skokani“ a „šplhači“ si stihli přivodit úrazy ještě před výletem. V pondělí 17. 6. jsme vyrazili na výlet s utajeným cílem. Po nastoupení do tramvaje padaly první odhady, že cílem bude Ještěd. Někteří všímavější zaznamenali, že tramvaj jede opačným směrem. Když ukončila jízdu u OD Fórum, bylo velkým zklamáním, že nejdeme na nákupy, ale přestupujeme na náhradní dopravu do Lidových sadů. Tam bylo všem jasno, že jdeme do ZOO. Ale zamířili jsme na druhou stranu vzhůru do lesů a na konci vycházky nás čekala zrekonstruovaná Liberecká výšina s rozhlednou a výhledem na celý Liberec. Ve středu 19. 6. jsme se podívali do Botanické zahrady, která nás mile překvapila. Prohlédli jsme si několik druhů rostlin i vodních živočichů (někteří objevili i Nema ).