AKTUALITY

Týden dětské hračky

Radka Žáčková | 2.10.2019 | 1. A, 1. B, 1. C, 2. A, 2. B, 2. C

Téměř 150 malých školáků se vypravilo v září do nedaleké výrobny dřevěných hraček. V příjemné atmosféře albrechtické Detoy strávili všichni nadšení návrháři i stavitelé celé dopoledne. Výtvarné dílny  byly obohacené o velmi zajímavou exkurzi po celé továrně. Děti se na začátku prohlídky mohly vrátit o sto let zpátky  do časů  vzniku továrny. Potom se prošly po vůní dřeva provoněných sušárnách. Utajené jim nezůstaly ani hlučnější  místnosti s obrušovacími a barvícími bubny a  montovny hraček. Vrcholem prohlídky se stala pro většinu malých návštěvníků  Krtečkova porodnice. Slavného krtka má totiž albrechtická Detoa ve znaku.Krásné a poučné dopoledne uzavřelo vyhlašování vždy tří nejoriginálnějších výtvarníků z každé třídy. Ti se také mohli zúčastnit sobotního finále, odkud si někteří skutečně přivezli  medailové umístění.