AKTUALITY

Družina plná horolezců

Mirka Cirklová | 3.11.2019 | Školní družina

První den o podzimních prázdninách vyrazila družina do muzea na výstavu s názvem:  Horolezectví – Z Českého ráje až na vrcholy světa. V rámci připraveného programu jsme se učili vázat speciální uzle. Každý jsme dostal karabinu a připojili jsme se ke společnému lanu. Dohromady připoutáni jsme se opatrně vydali na cestu. Tak jak to někdy v nebezpečných terénech dělají horolezci, aby si mohli vzájemně pomáhat. Stoupali jsme stylizovanou krajinou, zastavovali jsme se u nednotlivých expozic a průvodkyně nás seznamovala s historií, výbavou a hohatými úspěchy místních horolezců. Ve všem nám také pomáhaly audiovizuální efekty. Dobrodružná akce se nám vydařila a navíc jsme každý dostal svou karabinku a kousek horolezeckého lana. Děkujeme. 🙂  Můžete se podívat na fotky s námi.