AKTUALITY

Ve výrobně vánočních ozdob…

Kateřina Kerdová | 21.11.2019 | Školní družina

Těšíte se na Vánoce? My se už nemůžeme dočkat.
Abychom se na Vánoce správně naladili, vyrazili jsme o podzimních prázdninách se školní družinou do Jičína do výrobny skleněných vánočních ozdob HAN spol. s r. o. Do Jičína jsme jeli vlakem, což je pro nás veliký zážitek. Měli jsme hodně času, tak jsme se stavili pozdravit draka,  pohráli jsme si na hřišti u Valdické brány a pak se celí natěšení  vydali do firmy HAN. Ta se zabývá ruční výrobou skleněných vánočních ozdob. Zajímalo nás, jak taková ozdoba vznikne. Proto jsme se nejdříve podívali, jak se ozdoby foukají, stříbří, barví a dekorují. Pak na nás čekala dílnička, kde jsme si mohli jednu kouličku ozdobit úplně podle sebe. Také jsme navštívili prodejnu, kde jsme si mohli nějaké ozdobičky koupit. Užili jsme si krásný den a odjížděli z Jičína nadšení s úsměvem na rtech. Říkáte si, jestli se nám vešly do batůžků a jestli jsme si ozdoby cestou nerozbili? Ne ne, raději jsme je tam nechali a paní vychovatelka nám je přivezla. Všechny zůstaly celé a krásné a už se těšíme, až si je pověsíme o Vánocích na stromeček.