AKTUALITY

Družina 2. C v listopadu

Mirka Cirklová | 1.12.2019 | Školní družina

V první části listopadu jsme se hlavně těšili na akci: Vítání svatého Martina.  Kdo měl zájem, vyrobil si náš už tradiční lampion se svatým Martinem, který si půlí plášť. Děti si kreslí Martina na koni podle šablony. Vyrobili jsme si různé koníčky a lucerničky. Zpívali oblíbenou písničku: Byla cesta, byla ušlapaná….  Samotná akce se  všem moc líbila. Pak jsme si navlékali korálky, vyráběli zvířátka, pracovali stále ještě s listím. Cvičíme pro radost a hrajeme oblíbené hry.  Letos v listopadu uběhlo přesně 30 let od svatořečení Svaté Anežky České, proto jsme se také seznámili s jejím mimořádným životem, kdy se jako princezna vzdala bohatství a moci a celý svůj dlouhý život strávila obětavou prací v klášteře. Pomáhala nemocným a chudým, založila významnou nemocnici i nové církevní řády a kláštery. Připomínáme si, že se blíží Vánoce, svátky klidu a míru a že dobrých skutků není nikdy dost.