AKTUALITY

Armáda na Skálovce

Vladimíra Váňová Šídová | 30.1.2020 | 7. A, 7. B, 7. C, 8. A, 8. B, 8. C, Výchova k občanství

Středu 22. ledna prožili žáci sedmých a osmých ročníků s Armádou České republiky. Školu navštívili zástupci protichemické jednotky z Liberce. Žáci se dozvěděli o principech obrany státu, o fungování naší armády, o tom, co je branná povinnost i výhodách členství v mezinárodních organizacích. Prakticky si vyzkoušeli první pomoc, řešení krizových situací, jak zachránit kamarádovi život, nebo jak se zachovat při živelných pohromách. Dozvěděli se, co dokážou zbraně hromadného ničení i co dělat při úniku chemických látek. Nejodvážnější žáci si vyzkoušeli „pohodlí“ protichemického obleku a plynové masky. Největší atrakcí pro děti byla ukázka bojového umění MUSADO ve školní tělocvičně. Návštěvu zakončila prohlídka vojenské techniky – zásahového vozidla chemiků a polní sanitky.