Informace k uzavření školy – průběžná aktualizace

Michal Loukota | 11.3.2020 | Nezařazené

Vážení rodiče,

Ministerstvo zdravotnictví ČR nařídilo od 11. 3. uzavření škol (pro naši školu platí od 16. 3), do odvolání nebude v provozu škola, družina, jídelna ani tělocvična. Bohužel situace může trvat několik týdnů, informace budeme průběžně aktualizovat na našich webových stránkách, o zásadnějších věcech Vás budeme informovat přes Edookit.

Ošetřovné

• Rodičům do 13 let věku dítěte vydáme na požádání žádost o ošetřovné pro zaměstnance nebo potvrzení o uzavření školy pro OSVČ.
    Není nutné pro žádost/potvrzení chodit osobně, po nahlášení Vám formulář zašleme elektronicky. TENTO ZPŮSOB PREFERUJEME, potřebujeme: příjmení a jméno dítěte, žádosti směřujte na skola@zsskalova.cz.

Aktuální parametry ošetřovného platné po dobu mimořádné situace:
  • Ošetřovné po skončení zákonem stanoveného nároku (9 dnů) nadále vyplácí Česká správa sociálního zabezpečení po celou dobu mimořádných opatření v souvislosti s epidemií, kdy budou uzavřené školy a další dětská zařízení.
  • Ošetřovné se vztahuje na péči o děti mladší 13 let.
  • Ošetřovné se bude vyplácet i v případě, že o uzavření zařízení z důvodu epidemie rozhodne sám zřizovatel.
  • Nárok na ošetřovné vznikne za podmínky žití ve společné domácnosti i při uzavření zařízení určeného pro péči o zdravotně hendikepované osoby bez věkového omezení.
  • V případě živnostníků (OSVČ) bude výpadek jejich příjmů z důvodu péče o děti sanovat dle dohody vlády program Ministerstva průmyslu a obchodu. S vyplněním žádosti pomůže živnostenský úřad.
  • K žádosti o ošetřovné, je třeba vždy po skončení kalendářního měsíce předat zaměstnavateli tiskopis Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení.
  • Více zde, výkaz péče o dítě – el. vyplnění
  • Výkaz péče o dítě – uzavření výchovného zařízení

Aktuální informace ze školy

• Pravidla zasílání učiva, TABULKA ONLINE KONZULTACÍ ALEŠOVA, TABULKA ONLINE KONZULTACÍ SKÁLOVA
  • Rady pro rodiče – distanční vzdělávání
  • Rady pro žáky – motivace, Rady pro žáky – strach
  • Vzhledem k mimořádnému opatření vlády – omezení vycházení – prosím do školy pro učebnice a pracovní sešity, až do odvolání nechoďte hromadně. Po domluvě jsou možné individuální případy, kdy si přijdou rodiče.
  • Žáci budou po dobu opatření automaticky odhlášeni z obědů.
  • K zadávání úkolů a látky k samostudiu budeme využívat především školní informační systém Edookit. Při problému s přihlášením do systému, kontaktujte svou třídní učitelku.
  • Naše kroužky se po obnovení výuky buď nahradí/prodlouží nebo vrátíme poměrnou část.
  • Školní jídelna bude uzavřena i pro cizí strávníky a zaměstnance škol a školních zařízení (automaticky budou odhlášeni), o dalším postupu bude rozhodnuto dle aktuální situace.
  • Tělocvična školy nebude fungovat pro pronájem, připravuje se využití pro Adru Turnov, pokud bude potřeba.
  • Zápis k povinné školní docházce se uskuteční v termínu od 1. 4. do 30. 4. distanční formou, více ZDE.
  • Kontakty v případě dotazů ZDE.

Michal Loukota, ředitel školy