Aktuality

Den Země i na dálku…

29. dubna 2020 | Anna Drbohlavová |

I během distanční výuky bychom neměli zapomínat na důležité dny, jako je DEN ZEMĚ. Tento den se celosvětově slaví 22. dubna a je zaměřen na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Anna Drbohlavová v rámci předmětu zeměpis a vlastivěda vyhlásila soutěž o nejlepší a nejvíce tématicky zaměřenou fotku právě k tomuto dni. Žáci vzali svou rodinu na procházku lesem nebo vesničkou, kde nasbírali mnoho odpadků. Anička Tondrová z 5.B se dokonce nebála vzít vozík na opravdu velké kusy odpadu. Dále Anička Šilhánová z 6.B se rozhodla vyčistit vesničku Bzí, ve které často pobývá v rodinné chaloupce. Do mezipředmětových vztahů se vrhl Marek Rastislav z 5.B, který v rámci českého jazyka vymyslel báseň o třídění odpadů. Další poděkování patří Valeriya Kotelia z 6.B a Erice Válkové z 5.B. Všichni odvedli skvělou a špinavou práci, za kterou jim příroda a my můžeme být vděční!

A jak jste vy podpořili DEN ZEMĚ?