AKTUALITY

Obejdi ČR – 2. stupeň

Oldřiška Korcová | 29.3.2021 | 2. stupeň, Tělesná výchova

V pondělí 22. března jsme se všichni vydali na cestu a naším cílem bylo obejít hranici našeho státu. Vyráželi jsme z nejzápadnějšího místa ČR a pokračovali severní stezkou Stezky Via Czechia přes Krušné hory, kde zatím sbírají síly naši deváťáci (9.A). Před nimi statečně schází z Děčínského Sněžníku třída 6.A a plánují, kde se nasvačí. Stezka, která kopíruje hranice na chvilku zabíhá i k našim sousedům do Německa a zde se právě zatím nacházejí naši další deváťáci (9.C). Na hranicích s Německem odpočívá třída 7.C, která si užívá výhled z vrchu Hvozd v Lužických horách. To třída 8.C už je poblíž Hrádku nad Nisou a 8.B si lebedí v Kryštofově údolí. Zato 6.D pohodičku rozhodně nemá, protože stoupá na vrchol Špičáku poblíž Oldřichova v Hájích, ale mohou se těšit na pohodovou procházku po Viničné u Hejnic, kterou si užívá právě teď 7.A. V Jizerských horách máme také naše třídy 6.B (vrchol Holubníku) a 6.C (osada Jizerka). A už jsme v Krkonoších, skokanské můstky v Harrachově obdivuje 7.B a vymýšlí, jak se na ně vydrápat. To NETŘÍDNÍ si museli dát občerstvovací pauzu v Horní Malé Úpě. Třída 7.D bloudí v Adršpašských skalách, protože se jí tam moc líbí. A naši borci z 8.A už mají možnost prohlédnout si vojenské pevnosti v Králíkách.

Jste opravdu moc dobří, jen tak dál! A kam příští týden dojdete? Zase vás budeme informovat